Kedves Diákok! Kedves Öregdiákok!

Az 1964/65-ös tanévben voltam  elsős a Fonyódi Gimnáziumban, akkor érettségizett az első osztály, tehát még nagyon fiatal volt a gimnázium. Somogyvárról többen jöttünk, de az A osztályba csak én kerültem. Gyorsan barátokra találtam, és  ezek a barátságok ötven éven keresztül megmaradtak.

foxi_maxi.PNGAz osztály közösségi szelleme nagyon erős volt, a lányok a kötelező iskolaköpenyükre egy akkori rajzfigurát a Foxi Maxit hímezték, ezzel is jelezve az összetartozást. Mi voltunk az első osztály, akik  kölcsönös diák-kapcsolatot alakítottak ki az akkor jugoszláv  Crikvenicai gimnáziummal. Ők egy hetet töltöttek Magyarországon, majd mi mentünk el meglátogatni őket.  Öt plusz egyes munkarendben tanultunk, vagyis a hatodik napon szőlő-, szilvaszedés, kapálás volt, vagy a mezőgazdasági munkákkal kapcsolatos ismereteket sajátítottuk el, ezekből szakmunkás vizsgát is lehetett tenni az érettségivel együtt.

A  35 éves érettségi találkozónkat tartottuk 2003 őszén, itt vetettem fel  az egyesület megalapításával kapcsolatos elképzelésemet. A volt osztálytársaim örömmel fogadták az  ötletet, mert szoros kapcsolatot tartottunk egymással és osztályfőnökünkkel a gimnázium befejezése után is. Fontosnak tartottuk, hogy szervezett formában is működjön a volt diákok közötti kapcsolattartás és a gimnázium életében való részvétel. Az alakuló ülésre 2004. január 17-én került sor, amelyen, az estlegesen szükséges többszöri összejövetel lehetősége miatt, csak  10 fő képviselte az osztályt: Ángyán Veronika, Gárdos Zoltánné (Fógel Erzsébet), Minczinger Katalin, Németh Julianna, Pál Lajosné (Kánya Jolán), Pintér Györgyné (Németh Mária), Sándor Imre, Schveigerné Bene Magdolna, Szente Ferencné (Parti Erzsébet), Tóth Józsefné (Mati Gizella). Véglegesítettük az Alapszabályt, az egyesület nevét, megállapítottuk a tagdíj  összegét. Tehát a  Fonyódi Gimnázium Öregdiákjainak Baráti Köre  2004-ben alakult, legfőbb célja, hogy anyagi erőforrásokat gyűjtsön a tanulóknak, az intézménynek és lehetőséget teremtsen a volt diákoknak az iskolával és az egymással való kapcsolattartáshoz. Az egyesület munkájának eredményessége nem csak az egykori diákok érdeme, ehhez a mindenkori iskolavezetés fogadókészségére is szükség van.

A hivatalos feladatok után  elkezdődött a tagszervezés, ami nagyon nehéz volt, mert nem állt rendelkezésünkre címlista a volt diákok jelenlegi tartózkodási helyéről. A megkeresett volt diákok közül elsőként lépett be az egyesületbe Bálint Lehelné Molnár Zsuzsanna, aki 1966-ban érettségizett. Ez bátor dolog volt, hisz egy olyan egyesületbe lépett be, amely akkor kezdett formálódni, és még nem voltak eredményei A hatékony szervező munkának köszönhetően októberre a tagok száma már 85 főre nőtt.

Németh Julianna